KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673005
nr 1667 3005
Greta Zetterholm
(1919-2006), Sverige
Oljemålning, Motiv från Öland. Signerad, daterad -96. Olja på duk, 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 47x61 cm
Greta Zetterholm, svensk målare född i Göteborg 1919, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 december 2024
kl 20:21:13
100 kr
150 kr
200 kr
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Greta Zetterholm
Läs mer om Greta Zetterholm